Šiais laikais LED yra svarbiausia: jie ne tik dėl savo energijos taupymo galimybių kaip viesulas įsiveržė į automobilių pramonę, bet ir gali pasiūlyti dizaino įvairovę, kuri labai svarbi kuriant transporto priemonės išvaizdą. Ieškodami kombinuotų galinių žibintų variantų, gamintojai dažnai svarsto LED ir optinių sistemų derinius, leidžiančius sukurti patrauklų ir išskirtinį transporto priemonės dizainą.
Netiesioginio reflektoriaus sistema yra efektyvi optinė sistema su „nematomais“ šviesos šaltiniais. Ją galima montuoti bet kokiu kampu (horizontaliai, vertikaliai arba pakreiptą) ir naudoti su įprasta standžia PCB. Netiesioginio reflektoriaus konstrukciją nulemia LED išdėstymas ir padėtis. Kiekvienai LED lemputei yra skirta speciali reflektoriaus dalis. Atskiros reflektoriaus dalys yra išskirstytos. LED lemputės į reflektorių šviečia iš šono, o reflektorius šviesą nukreipia į šviesos išėjimo vietą maždaug 90 kampu.
Dažniausiai naudojamos optinės sistemos yra didelio efektyvumo tiesioginio reflektoriaus sistemos. Tiesioginio reflektoriaus sistemose šviesos šaltiniai išdėstomi aiškiai matomoje vietoje reflektoriaus viršuje. Sistemą galima montuoti bet kokiu kampu (horizontaliai, vertikaliai arba pakreiptą). Tiesioginio reflektoriaus konstrukciją nulemia LED išdėstymas ir padėtis. Kiekvienai LED lemputei yra skirta speciali reflektoriaus dalis. Jei PCB pakreipta, LED lemputės išskirstomos. Atstumas tarp LED lempučių skiriasi arba naudojamos kintančios reflektoriaus geometrijos. Atskiros reflektoriaus dalys išskirstomos. LED lemputės šviečia į reflektoriaus galą, kuris šviesą nukreipia į šviesos išėjimą.
Dvigubo reflektoriaus sistemą sudaro reflektorių kompleksas: didesnis galinis reflektorius generuoja didelį plotą apimantį foninį apšvietimą, o kiekvieno šviesos šaltinio priekyje esantis centrinis reflektorius generuoja didelio intensyvumo šviesą. Du kiekvieno šviesos šaltinio reflektoriai montuojami vienas už kito. Galinis reflektorius surenka iš šviesos šaltinio į šoną spinduliuojamą šviesą, o centre esantis priekinis reflektorius surenka pagrindinę šviesos šaltinio spinduliuojamos šviesos dalį.
Prizminiai šviesos kreiptuvai yra iš PMMA arba PC pagaminti ilgi, į strypus panašūs šviesos kreiptuvai, kurių skersmuo įprastai siekia nuo 7 iki 10 mm. Šviesos kreiptuvai generuoja homogenišką tiesinį apšvietimą. Kiekvieno kreiptuvo viename arba abiejuose galuose yra LED lemputės. LED skleidžiama šviesa per sujungtą lęšį, kuris visiško atspindėjimo būdu šviesą nukreipia tolyn, sutelkiama šviesos kreiptuve. Dalis šviesos atitinka visą šviesos kreiptuvo galo, kuriame yra prizmės, ilgį; paskui prizmės iš strypo atskiria dalį šviesos 90 kampu išilgine ašimi. Taikant šį metodą per visą strypą išgaunamas tolygus apšvietimas.
Šviesos užuolaida yra plokščias šviesos kreiptuvas, kuris veikia kaip papildomas lęšis, kuriame vienas arba keli kraštai susijungia į LED skleidžiamą šviesą. Struktūrinis lęšio paviršius šviesą spinduliuoja į išorę. Šviesos užuolaidą galima naudoti kaip nedidelį lęšį, kuris sudaro didesnio bloko dalį, arba kaip didelį papildomą lęšį, apšviečiantį didelį paviršių arba suteikiantį dalinį apšvietimą.
Dėl šviesą spinduliuojančio krašto „EdgeLight“ šviesos kreiptuvas leidžia sukurti išskirtinę išvaizdą. Jį galima rinktis skirtingo storio sienelėmis, atsižvelgiant į reikiamą funkciją. Šiame gaminyje LED skleidžiama šviesa sujungiama į galinį „EdgeLight“ kreiptuvo kraštą. Po to, visiško atspindėjimo būdu, ji sklinda šviesos kreiptuvo plokštele, kol atsispindi į priekinį kraštą. Šoniniuose paviršiuose esantys papildomi lęšiai sukuria gylio efektą ir išryškina šį elementą.
Tunelinės šviesos sistema, nors ir būdama plokščia, sukuria tunelio tipo gylio efektą. Ją galima derinti pagal individualius dizaino reikalavimus. Atspindinčios trajektorijos kontroliuojamos veidrodiniais ir iš dalies veidrodiniais paviršiais. Taip sukuriama daugybė stilistinių galimybių.