[1] Frost & Sullivan
A dinamikus kanyarvilágításon alapuló egyik fejlesztés az Adaptív elülső világítási rendszer (AFS). Ez a rendszer mind a kormányzási szöget, mind pedig a jármű sebességét felhasználja az út bevilágításával kapcsolatos paraméterként. E belső információ alapján a VarioX modul egyik hengerével különféle fényelosztási típusok alakíthatóak ki, beleértve a városi világítást, a vidéki világítást, az autópálya világítást és a kedvezőtlen időjárási viszonyoknak megfelelő világítást.
Az adaptív leárnyékolási vonal (aCOL) fejlesztése még egy lépéssel tovább megy. Ez a jellemző a jármű környezetéből származó adatokat is felhasználja a fényelosztáshoz. Egy kamera észleli a közeledő forgalmat és az előrébb haladó járműveket, és egy léptető motor milliszekundumok alatt elforgatja a VarioX modult a kívánt helyzetbe. Ez azt jelenti, hogy a fénykúp mindig pontosan a szembe jövő forgalom előtt ér véget, vagy éppen az elöl haladó jármű mögött.
A vakításmentes távolsági fényszóró funkció azt jelenti, hogy a vezető folyamatosan bekapcsolt fényszóróval vezethet. Ha a kamera más járművet észlel az úton, a távolsági fényszóró fényelosztása az adott terület lefedéséhez kerül beállításra.
A LED-eket most szélesebb területek megvilágítására használják mint valaha, de a jövőben ezzel ellentétes funkciót is betöltenek majd. A célzott spot világítási funkció lehetővé teszi adott tárgyak vagy például az út szélén játszó gyermekek speciális megvilágítását. Ez időben felhívja a vezető figyelmét ezekre a potenciális veszélyekre, ami gyorsabb reakciót tesz lehetővé.