Belangrijke veiligheidsinstructie
De volgende technische informatie en praktische tips zijn door HELLA ontwikkeld om autogarages bij hun werkzaamheden professioneel te ondersteunen. De op deze website beschikbare informatie mag alleen worden gebruikt door vakmensen die in de desbetreffende materie zijn opgeleid.
De Audi A8 wordt eerst op de voorgeschreven koplampafstelplaats opgesteld en voorbereid.
Daarvoor wordt het voertuig aan een visuele controle onderworpen en wordt er een acculader aangesloten.
Vervolgens vindt de positionering van de SEG op de koplamp plaats. Opmerking over de SEG IV: de positionering wordt ondersteund door met de laserpointer op de lamp te richten.
De vereiste neerwaartse-hellingsafstelling wordt bij de Audi A8 op de koplamp afgelezen en bij de SEG IV op het draaiwiel dienovereenkomstig afgesteld. De afstelling van de neerwaartse helling op de digitale SEG V gebeurt in het kader van de selectie van het voertuigmodel (zie daarvoor ons praktijkvoorbeeld van de BMW-5-serie).
Als eerste wordt het dimlicht gemeten. Het resultaat kan op de schaal (SEG IV) of op de digitale display (SEG V) worden afgelezen. In het voorbeeld is het resultaat telkens in orde – voor een beschrijving van afwijkende resultaten, zie onze infobox.
De meting van het grootlicht vindt dienovereenkomstig plaats. Op de SEG V wordt dit via de display gestart. Ook het resultaat van de grootlichtcontrole is in ons praktijkvoorbeeld in orde.
De SEG IV maakt ook een meting van de Lux-waarden en dus een controle van de dimwerking mogelijk.
Na de controle van de beide hoofdlichtfuncties is de meting afgesloten. Bij de SEG V kunnen de resultaten worden opgeslagen om ze later opnieuw op te roepen. De meting voor de andere voertuigkant wordt analoog uitgevoerd.
Onze voorbeeldafbeelding toont een te diepe afstelling van het dimlicht in het voorbeeld van de SEG-IV-schaal. De koplampafstelling moet dienovereenkomstig worden gecorrigeerd.
Helemaal niet nuttig
Zeer nuttig