KRÓTKA INFORMACJA Czujniki prędkości obrotowej kół

➔ Najwyższa jakość

➔ Spełniają specyfikacje OEM

➔ Szeroka oferta czujników wraz z kablami o długości od 300 mm do 4000 mm

➔ Zestaw montażowy w komplecie: gniazdo wtykowe i smar

➔ Możliwość zmniejszenia zapasów magazynowych u odbiorców poprzez oferowanie przewodów przedłużających

CECHY PRODUKTU

Zastosowanie Możliwość stosowania w szerokiej gamie marek pojazdów ciężarowych, autobusów i naczep: Mercedes-Benz, DAF, Iveco, Scania, Volvo, Renault, MAN, Irisbus, Neoplan, Otokar, Paccar, Yutong, Hyundai, Mack, Peterbilt, Solaris, Tata, Krone, Kogel, Schmitz Cargobull, Schwarzmüller, Liebherr, BPW, SAF, Meritor, Valx. Budowa i działanie Czujnik prędkości obrotowej koła (czujnik ABS) jest indukcyjnym, pasywnym czujnikiem składającym się z magnesu stałego, miedzianego uzwojenia, obudowy i przewodu elektrycznego z odpowiednim gniazdem. Do działania czujnika nie jest potrzebne zasilanie. Czujniki ABS mają zazwyczaj przewody w różnych długościach, z osłonami lub bez nich. Kąt ustawienia czujnika wynosi 0 lub 90 stopni.

Gdy koło impulsowe zaczyna się obracać, generuje sygnał w postaci prądu zmiennego. Ponadto sygnał z czujnika ABS jest wykorzystywany do zapobiegania poślizgowi kół podczas ruszania, co jest realizowane przez system ASR (system kontroli trakcji). Montaż Łatwy montaż dzięki jakości OE oraz pełnej zamienności 1:1 z czujnikiem fabrycznym.

SCHEMAT DZIAŁANIA

Czujniki prędkości obrotowej koła montuje się bezpośrednio nad kołem impulsowym połączonym z piastą koła lub wałem napędowym. Trzpień biegunowy otoczony przez uzwojenie jest połączony z magnesem trwałym, którego pole oddziaływuje na koło impulsowe. Ruch obrotowy koła impulsowego i wynikająca z tego zmiana pozycji zębów i przerw między zębami powoduje zmianę przepływu pola magnetycznego przez trzpień biegunowy i uzwojenie. Zmieniające się pole magnetyczne indukuje w uzwojeniu mierzalne napięcie zmienne (rysunek prawy).

Częstotliwość i amplitudy napięcia zmiennego są powiązane z prędkością obrotową koła. Indukcyjne czujniki pasywne nie potrzebują osobnego zasilania przez sterownik. Z uwagi na to, że zakres wykrywanego sygnału jest definiowany przez sterownik, wysokość amplitudy musi mieścić się w określonych granicach napięcia. Odstęp (A) między czujnikiem a kołem impulsowym zależy od konstrukcji zawieszenia (rysunek lewy).

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

Dane techniczne 
Średnica czujnika16 mm
Temperatura pracy- 40 °C do +125 °C
Odporność na wibracjeTak
Masa60 g do 220 g
Złącze elektryczneGniazdo wtykowe
Rysunek wymiarowy
Pinbelegung (Beispiel)

Pin 1: Spannungsversorgung
Pin 2: CAN high
Pin 3: Masse
Pin 4: CAN low